روایت شده که هر کس که در این شب شش رکعت نماز بگزارد هر رکعتی بعد از حمد هفت مرتبه سوره توحید ، خداوند به او ثواب شاکرین و صابرین عطا خواهد کرد.

البحار ، 278/90

دسته ها : مذهبی
دوشنبه بیست و یکم 4 1389

از امام صادق (ع) روایت شده است که سوره حمد و آیه الکرسی و نیز سوره های (( قدر و یس و واقعه و حشر و الملک و توحید و فلق و ناس )) را با زعفران بنویسد، بعد با آب زمزم یا آب باران یا آب تمیز بشوید بعد در آن آب دو مثقال کندر و ده مثقال شکر و ده مثقال عسل بریزد و آن را شب در زیر آسمان بگذارد و بر روی ظرف آن سرپوش آهن بگذارد پس در آخر شب دو رکعت نماز بخواند در هر رکعت بعد از حمد ، پنجاه بار توحید و بعد از نماز آن را بنوشد که برای حافظه مفید است .

مفاتیح الجنان ، ص 440

دسته ها : مذهبی
دوشنبه بیست و یکم 4 1389

امیرالمؤمنین (ع) فرمود هرگاه خداوند به مؤمن جامه تازه پوشاند پس وضو گیرد و دو رکعت نماز بخواند و در آن حمد و آیه الکرسی و توحید و قدر بخواند و بعد از نماز حمد کند خدایی را که او را پوشانید و او را در مردم زینت داد و بسیار بگوید : " لا حول و لا قوّه الّا باللّه "

منبع :نمازهای مستحبی ص 160 

دسته ها : مذهبی
چهارشنبه هفتم 11 1388

امام صادق (ع) می فرماید هرگاه وسوسه بر کسی عارض شود دو رکعت نماز بخواند و از آن به خدا پناه برد و فرمود که حضرت آدم (ع) به خدای عزّوجلّ از وسوسه شکایت کرد جبرئیل گفت : 154 بار بگو: " لا حول و لا قوّه الّا باللّه " که حضرت آدم گفت و رفع وسوسه شد.

منبه: مکارمالاخلاق ، ص 328 

دسته ها : مذهبی
چهارشنبه هفتم 11 1388

محدّث فیض در خلاصه الاذکار نقل کرده که از حضرت زهرا (ع) روایت شده که شبی حضرت رسول (ص) بر من وارد شد در وقتی که رختخواب خود را پهن کرده و مهیّای خوابیدن بودم فرمود : ای فاظمه ! مخواب مگر آنگاه که این چهار عمل را انجام داده باشی . اولاً یک ختم قران بخوان و دیگر یک حج و یک حج عمره بجای آور و سوم آن که همه مؤمنین را از خود راضی گردان و چهارم آن که من و همه انبیا را شفیعان خود قرار دهی . پیامبر اکرم فرمود : عزیزم ! خدای تعالی لطفی که به پدر تو و تو دارد این دستور را بقدری سهل  آسان قرار داد که شما و شیعیان عمل نمایید و اجر و مزد بسیاری برای شما خواهد بود هرگاه سوره ( قل هو الله و احد )را سه مرتبه بخوانی ثواب یک ختم قران خواهی برد و هرگاه تسبیحات اربعه را بگویی صواب حج و عمره برده ای و هرگاه طلب مغفرت جهت اموات نمایی همه آنها از تو خشنود می گردند و هرگاه بر من و سایر انبیا صلوات فرستی همه آنها شفیعان تو خواهند بود ، به این قسم :

اللهم صلّ علی محمد و آل محمد اللهم صل علی جمیع الانبیا و المرسلین

دسته ها : مذهبی
پنج شنبه هفدهم 11 1387

نماز برای آمرزش گناهان

دو رکعت است در هر رکعت بعد از حمد شصت مرتبه سوره توحید را بخواند ان شا الله که گناهانش بخشوده شود .

منبع : مفاتیح الجنان ، ص 484 .

دسته ها : مذهبی
دوشنبه سیم 10 1387

دو رکعت است بعد از حمد ، آیة الکرسی یک بار و توحید 15 بار . بعد از نماز هزار بار گوید : " اللّهمّ صلّ علی النّبیّ الامّی " خداوند برایش ده ثواب حج و ده عمره نویسد و خداوند به او در بهشت قصری دهد فراختر از شهرهای دنیا .

دسته ها : مذهبی
دوشنبه سیم 10 1387

نماز روز شنبه

سید بن طاووس ( ره ) از حضرت امام حسن عسگری ( ع ) روایت کرده که :

خواندم از کتابهای پدرانم: که هر کس روز شنبه چهار رکعت نماز گزارد و بخواند در هر رکعت بعد از " حمد " سوره " توحید و ایة الکرسی " را می نویسد خداوند عزّوجل او را در درجه پیغمبران و شهدا و صالحین و نیکو رفتاران.

دسته ها : مذهبی
چهارشنبه سیزدهم 9 1387

نماز شب شنبه

از رسول خدا ( ص ) نقل شده که :

هر کس در شب شنبه ها چهار رکعت نماز بخواند ، در هر رکعت سوره " حمد " یک مرتبه و سوره " توحید " هفت مرتبه نوشته شود از برای او ثواب هر رکعت هفتصد حسنه و عطا کند خدای تعالی به او شهرهایی در بهشت .

دسته ها : مذهبی
چهارشنبه سیزدهم 9 1387
X